fju fjuLudzik wylądował. Muzeum otwarte!

 

 

 

Około godziny 11:00 wzbiła się w Jastarni w powietrze i przeleciała nad brzegiem Zatoki Puckiej i Gdańskiej czterometrowa figurka ludzika marynarza. Po wykonaniu rundy honorowej podwieszony pod helikopterem ludzik wylądował w Swarzewie na terenie Muzeum Kocham Bałtyk. Na jego przylot czekali uczestnicy ceremonii otwarcia muzeum, gdzie na zwiedzających czeka pierwsza wystawa pod nazwą "Morze Klocków".
 
Marynarz majestatycznie sunął po niebie mijając kolejne nadmorskie miejscowości - Władysławowo, Puck, Gdynię, Sopot. W Sopocie zawrócił i poleciał do Swarzewa. Tam jako ostatni niecierpliwie wyczekiwany gość dołączył do uczestników uroczystości inauguracji działalności muzeum.
 
Ceremonię otwarcia zaszczycił swoją obecnością Wojewoda Pomorski Ryszard Stachurski oraz licznie przybyli samorządowcy - burmistrzowie, wójtowie i radni. 
 
- Chcemy, aby to muzeum było bramą regionu północnych Kaszub. Każda osoba podróżująca na Półwysep Helski ma od jutra możliwość atrakcyjnego spędzenia czasu zapoznając się z niezwykłymi wystawami, kulturą i dziedzictwem regionu. - mówi Arkadiusz Gawrych, Prezes Fundacji Pozytywne Inicjatywy. 
 
Pierwsza wystawa czasowa w muzeum nosi nazwę "Morze klocków". To jedyna w swoim rodzaju kolekcja autorskich budowli z ponad miliona klocków. Można na niej podziwiać okręty wojenne, statek wikingów, kuter walczący ze sztormem. Są też konstrukcje tematycznie związane z militariami - czołgi, samoloty, bitwa pancerna czy też scena lądowania podczas inwazji żołnierzy na plaży. Wystawa "Morze klocków" to morze atrakcji, w którym każdy znajdzie coś dla siebie - od miast z całą infrastrukturą, np. stacjami kolejowymi,  aż do pozaziemskich stacji kosmicznych przypominających te z filmów fantastycznonaukowych. Projekt wspierają merytorycznie Stowarzyszenie Miłośników Klocków LEGO Zbudujmy.to oraz portal Czasnadmorze.pl 
 
Muzeum Kocham Bałtyk powstało dzięki współpracy Fundacji Pozytywne Inicjatywy, Lokalnej Grupy Działania Małe Morze oraz Gminy Puck. 
 
Celem instytucji jest promocja Morza Bałtyckiego, a w szczególności nadbałtyckiego regionu północnych Kaszub. W Muzeum o powierzchni ponad 600 m2 organizowane będą wystawy nawiązujące tematycznie do naszego nadmorskiego regionu. Obiekt poprzez swoje interaktywne wyposażenie i niebanalną estetykę wnętrza, służyć będzie mieszkańcom i turystom niezależnie od wieku. Działalność Muzeum ma charakter niekomercyjny, a wypracowane przychody są przeznaczane na jego cele statutowe. 

 

aktualności o nas wystawy kontakt