fju fjuZrobili najlepsze zdjęcia ludzikowi marynarzowi

 

 

 

W Muzeum Kocham Bałtyk zebrali się 16.06.2014 r. laureaci konkursu Pozytywnych Inicjatyw i Dziennika Bałtyckiego. Zdjęcia z inaugurującego działalność muzeum przelotu ludzika w ich wykonaniu zyskały największe uznanie i zostały nagrodzone. 
 
Główną nagrodę, smartfon, zdobyła Pani Dorota Pisarska. Fotografia, jak sama powiedziała, przyniosła jej nareszcie szczęście.
- Wzięłam sprawy w swoje ręce i zrobiłam zdjęcie. Na totolotka nie ma co liczyć - żartowała Pani Dorota. Na jej fotografii widnieją dwa ludziki - ten latający i machający do niego z ziemi kolega.
 
- Czekaliśmy na przelot marynarza w Rewie. Kiedy ukazał się na horyzoncie, kamera była gotowa do nagrania - powiedział autor nagrodzonego filmu Pan Andrzej Krytenko.
 

 
W rejs na s/y Pozytywnym popłynie rodzina - Marta, Nadia i Bruno Stoppa. Udało im się utrwalić moment, w którym w jednym kadrze znaleźli się i ludzik, i przelatujący ptak. Nagrodzeni w konkursie zostali ponadto: Przemysław Grześkowiak, Katarzyna Jedykiewicz, Małgorzata Szatkowska. Wyróżnieni otrzymali bilety na rodzinne wejście do Muzeum Kocham Bałtyk. Wszystkie nagrodzone prace będzie można podziwiać w budynku MKB. 
 
W dniu otwarcia Muzeum Kocham Bałtyk wiele osób wypatrywało na niebie ludzika marynarza. Około godziny 11:00 wzbił się w Jastarni w powietrze i przeleciał nad brzegiem Zatoki Puckiej i Gdańskiej. Po wykonaniu rundy honorowej podwieszony pod helikopterem marynarz wylądował w Swarzewie na terenie Muzeum Kocham Bałtyk. Z tego niecodziennego wydarzenia pozostały pamiątki w postaci wykonanych fotografii i materiałów filmowych. Część z nich (również te nagrodzone) można zobaczyć na stronie puck.nasze miasto.pl
 
 

 

aktualności o nas wystawy kontakt